bądź piękna niezależnie od pory

Aktywne spędzanie wolnego czasu czyli co można robić z rodziną żeby nie siedzieć przez cały czas przed jakimś ekranem.

Zarówno dorośli jak i dzieci coraz bardziej się uzależniają od różnego rodzaju ekranów. W pracy często trzeba siedzieć przez długie godziny przed ekranem komputera, po powrocie do mieszkania załącza się telewizor, a przecież większość z nas ma jeszcze w kieszeni smartfon. Niestety spora część osób spędza w ten sposób każdą wolną chwilę, nierzadko całkowicie rezygnując z aktywności fizycznej. I rezultatem życia w taki sposób są różnego rodzaju problemy z nadwagą, brak kondycji i pogorszenie stanu zdrowia, a tak naprawdę bez żadnych problemów pogodzić można obie te rzeczy, czyli aktywny tryb życia i odpoczynek przy komputerze czy telewizji. I wcale do tego nie trzeba jakiś wielkich pieniędzy, po pomysłów na to, aby aktywnie spędzać wolne chwile naprawdę jest sporo, trzeba jedynie mieć na to ochotę. Jeśli ktoś ma dzieci, to powinno się z nimi robić jak najwięcej różnych rzeczy. Najmłodsi uczą się przez przykład, jeśli ktoś od najmłodszych lat będą jeździć na dwóch kółkach, chodzić na basen czy zwiedzać jakieś ciekawe miejsca, to z całą pewnością zostanie im to jak będą dorosłe. Z kolei jeżeli wszyscy domownicy będą spędzać każdą wolną chwilę przed jakimś ekranem, to trudno się spodziewać, aby maluchy miały później inny styl życia niż to, czego się nauczyły w domu.


dowolne
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dowolne
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Zamierzając żyć aktywnie z rodziną można wykorzystywać do tego wszystkie wolne chwile. Nawet zwykły spacer będzie doskonałą okazją do tego, żeby spędzić jakiś czas na ruchu, zwłaszcza jeśli się pójdzie do pobliskiego parku lub lasu. Bardzo dobrym pomysłem są również rowery. Ostatnie lata to niezwykle intensywny rozwój ścieżek rowerowych i infrastruktury, dzięki czemu nawet w dużych miastach można w bezpieczny sposób poruszać się na dwóch kółkach. Co lepsze, można to robić z dziećmi, więc już od najmłodszych lat będzie się je przyzwyczajać do tego, żeby korzystać z roweru - zachęcamy do jazdy - najlepsze oferty. Dzisiaj nie ma też żadnych problemów z kupnem porządnego sprzętu.

Całkiem sporo jest ich na wtórnym rynku, a ilość sklepów z nowymi sprzętem także cały czas się powiększa. Należy pomyśleć również o pójściu raz na jakiś czas na pływalnię, dzięki temu nie tylko można będzie zadbać o swoje plecy, lecz również miło spędzi czas. Co ważne, wiele z tych pomysłów wcale tak dużo nie kosztuje i nie wymaga kupna specjalistycznego wyposażenia - poza-domem.pl/jak-nauczyc-sie-plywac-kraulem/.


Przeciętny rower można już kupić za kilkaset złotych i jeśli nie zostanie ukradziony, to będzie mógł służyć długie lata. Na pływalnię wystarczy zakup czepka i kąpielówek, a na spacerowanie po lesie będą jedynie potrzebne wygodne buty.