bądź piękna niezależnie od pory

Budowanie zimowej garderoby – jak ją dobrze przystosować do polskich warunków klimatycznych?

Polska zima nie należy do łagodnych pór roku. Bardzo często nadchodzą siarczyste mrozy, które wymuszają posiadanie ciepłej odzieży i problematyczne opady śniegu. W trosce o własne zdrowie i dobre samopoczucie warto jest z tego powodu uzupełnić zimową garderobę, tak aby być przygotowanym na najgorsze kaprysy pogody.
kozaki
Author: Solo Femme
Source: Solo Femme
Konieczne jest naturalnie dostosowanie wytrzymałego obuwia. Nie jest to łatwe zadanie, w szczególności że dziś bardzo bogata jest oferta butów słabej jakości, które w czasie pierwszych mrozów obnażają brak wystarczającego ocieplenia. Co najważniejsze, wybierając buty zimowe damskie i męskie należy sprawdzić jak gruba jest ich podeszwa, jako że to ona izoluje stopę od podłoża i w jaki sposób zostały one ocieplone. Dobrze, gdy buty będą szyte, klej niestety często traci swoje właściwości w wyniku zbyt długiego kontaktu z wodą. Na okres zimowy warto również zastanowić się nad zmianą zwyczajnych ubrań na te uszyte z cieplejszych materiałów. Przykładowo, rozsądniej jest zdecydować się na wólczanka garnitury dostosowane do mroźnych temperatur. Na lato bowiem proponowane są garnitury z tworzyw lżejszych, skuteczniej przepuszczających powietrze. Kontynuacja tematu: garnitury firmy wólczanka.Duże znaczenie mają w dodatku kurtki zimowe damskie i męskie. W ich przypadku nie można zbyt bardzo skupiać się na grubości. Czasami bowiem zdarza się, że na pierwszy rzut oka bardzo gruba i ciepła kurtka nie zapewnia takiej samej ochrony przed zimnem, jak cieńszy płaszcz. Najważniejsze jest tworzywo.

okulary przeciwsłoneczne
Zima nie zwalnia także z obowiązku dbania o ochronę przeciwsłoneczną. Dużo osób jest przekonanych, że chłody wykluczają ryzyko skorelowane ze słońcem. Nic bardziej mylnego. W słoneczny, zimowy dzień promieniowanie słoneczne niekiedy jest oślepiające, tym samym okulary ray ban lub okulary (okulary ray ban wayfarer) przeciwsłoneczne innej marki nie powinny być chowane razem z letnią odzieżą. Wręcz przeciwnie, mogą się one okazać bardzo istotnym składnikiem zimowej szafy. Oczywiście, zimą należy zadbać o ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Popularnym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, kojarzone najczęściej z produktem dla dzieci, jako że efektywnie chronią palce dłoni przed wychłodzeniem. Uzupełniając zimową garderobę trzeba bezwzględnie wybierać artykuły tylko najlepszej jakości. Wspomniane wyżej części garderoby można zobaczyć np. w tym miejscu: więcej treści.