bądź piękna niezależnie od pory

Buty damskie

Wiele osób jest zdania, że dla większej części kobiet zasadniczą część garderoby stanowią buty. Są zresztą takie kobiety, szczególnie te bardziej zamożne, które mogą pochwalić się zestawem kilkudziesięciu czy nawet kilkuset par. Znaczące jest w pierwszej kolejności, by mieć buty na najczęstsze okazje, przykładowo na różnego rodzaju wyjścia i imprezy. Aktualnie odmian butów damskich jest tak wiele, że nawet niewielka liczba kobiet byłaby w stanie wymienić wszystkie ich nazwy.
Poza tym w ostatnich latach pojawiła się tendencja do wytwarzania oraz kupowania butów stosunkowo tanich, ale o niskiej jakości wykonania.
Kolorowe baleriny na wiosnę i lato
Author: DeeZee
Source: DeeZee
Skutkuje to ogromnie często szybkim zużywaniem się butów, często nawet do tego stopnia, że wykwalifikowany szewc nie będzie udzielić pomocy. Ponadto sporo pań chodzi niedbale, z czego wypływają nie tylko uszkodzenia butów, ale nierzadko również wady postawy. Natomiast projektowanie butów stało się zajęciem o wiele bardziej masowym niż kiedyś.

Obuwie z obcasami
Swego rodzaju elementem, który powinna posiadać w swojej garderobie każda kobieta, jest para komfortowych, a przy tym eleganckich butów na obcasie. Na dzień dzisiejszy panuje tendencja do wybierania i noszenia obuwia na bardzo wysokich obcasach, o długości do kilkunastu centymetrów. Tego typu buty zwykle posiadają też platformę, co ułatwia chodzenie (przeczytaj na stronie na Z drugiej strony powinno się pamiętać, że styl butów (szerzej tu: https://longfashion.pl/meskie/buty-meskie/gino_rossi/) nie zależy od wysokości obcasa, a nawet prawie płaskie buty nadają się nierzadko na bardzo uroczyste okazje.
Jesienna kolekcja obuwia CROPP
Author: CROPP
Source: CROPP
Buty na wysokich obcasach często są bardzo zdobione, mogą być również zapinane na chodzenie w nich powoduje, że nogi wydają się być bardziej szczupłe .

Obuwie płaskie
W pewnej opozycji do chętnie noszonych szpilek i pozostałych butów na obcasie stoją buty o zupełnie płaskiej podeszwie. W tej grupie mieszczą się przykładowo wszystkie buty sportowe, między innymi popularne adidasy.
Będą to także trampki i wszelkiego rodzaju tenisówki. Z kolei w ostatnich latach duża popularność zdobyły baleriny, jak na . Niektóre panie noszą je także do eleganckiego stroju, co jednak nie w każdej sytuacji jest dobrym rozwiązaniem. Jednak baleriny beżowe czy w innym neutralnym kolorze nadają się przykładowo do pracy, jeżeli nie posiada się stanowiska wymagającego eleganckiego stroju.