bądź piękna niezależnie od pory

Buty do tenisa dla mężczyzn, buty tenisowe dla pań

Tenis jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez osoby w każdym wieku. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi stara się prowadzić zdrowy i sportowy sposób życia. Moda na smukłą sylwetkę, a przy sposobności doskonała zabawa na korcie, przyciąga do tenisa coraz więcej pań.
Wybór obuwia i ubrania jest kwestią osobistą, jaka najczęściej jest zależna od kwoty jaką możemy wydać. Dobór obuwia do gry w tenisa jest równie ważny, jak wybór rakiety.


Należy wyselekcjonować buty, jakie zapewnia trwałe oparcie stopom, jest komfortowe, miękkie, także lekkie. Buty tenisowe damskie powinny być dobrze dopasowane do stopy. Ważne jest również, ażeby zapewniały silne oparcie w kostce, gdyż w czasie gry powstają duże obciążenia w owym obszarze. Przy wyborze obuwia ważne jest na jakiej powierzchni będziemy grać, bowiem rozmaite jej wersje potrzebują doboru należytego rodzaju podeszew. Na korty ziemne i asfaltowe wskazane są buty o podeszwie antypoślizgowej i odpornej na ścieranie - kup wygodne buty. Na korty trawiaste najbardziej odpowiednie będą buty z podeszwą z protektorami. Jeśli gramy na hali najczęściej wymagane jest obuwie z gładką podeszwą. Jeśli gra się w tenisa często, warto zaopatrzyć się w dwie pary butów. W razie potrzeby jedne mogą się przewietrzyć, albo wyschnąć. Być może druga para przyda się też do gry na odmiennych powierzchniach.
trampki
Author: Shaun Versey
Source: http://www.flickr.com


Z czasem obuwie ulega zniszczeniu, a bieżnik na podeszwie ściera się.

Fascynuje Cię tego typu tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję podobnych tekstów, ponieważ one niewątpliwie także okażą się godne Twojej uwagi.

Trzeba w stosownym czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe.
Wybierając ubiór trzeba pamiętać, że ma on być przede wszystkim komfortowy i wykonany z właściwego materiału - czytaj o firmie Novasport. Tradycyjnie kostium tenisisty powinien być biały. Jednakże organizatorzy konkursów w większości odchodzą od tej normy.
Ubiór męski składa się z koszulki z kołnierzykiem, albo bez, również spodenek, których długość się modyfikuje. Podczas gry zawodnik powinien mieć należyte buty tenisowe męskie.


Strój damski to bluzka z kołnierzem lub bez, szorty, bądź spódnica, albo sukienka do tenisa. Aktualnie coraz więcej zawodniczek w gorące dni preferuje grę w sukience.
W słoneczne dni nadzwyczaj przydatna jest czapka, lub daszek, które ochraniają głowę przed przegrzaniem i upraszcza granie pod słońce.