bądź piękna niezależnie od pory

Bycie sobą a powodzenie w wielu sytuacjach życiowych. Czasem małe kłamstwa są dobre, żeby zaprezentować swoje rzeczywiste zalety

Niby zawsze staramy się być sobą, ale nie zawsze jest to możliwe. Czasami musimy wkładać różnorodne maski, w zależności od okoliczności być bardziej poważni lub w większym stopniu wyluzowani. Nawet skoro staramy się robić coś, żeby zawsze pozostać sobą, to jednakże trudno to osiągnąć, gdyż niektóre sytuacje wymagają zachowania adekwatnego do zaistniałej sytuacji. Nie napawa to optymizmem ludzi, którzy cenią szczerość i naturalność ponad wszystko, lecz na tym właśnie polega życie.
buty
Author: Mack Male
Source: http://www.flickr.com
To nawet nie możemy porównywać do kategorii szczerości i naturalności, gdyż nawet jak staramy się tak postępować, to czasami niektóre okoliczności wystawiają nas na ciężką przeprawę. Na przykład, idziemy na rozmowę kwalifikacyjną o pracę, na której nam zależy. Chociaż uwielbiamy chodzić w trampkach, to na tego typu rozmowę przywdziewamy modne buty męskie, by odpowiednio się komponowały ze strojem. Wyglądamy idealnie, a na rozmowie odpowiadamy perfekcyjnie na każde z zadanych pytań. Modne buty dla mężczyzn: .


Dopiero później zdajemy sobie sprawę, iż w większości okoliczności byliśmy zmuszeni trochę naginać prawdę. I co z tego się bierze? Otrzymujemy taką pracę, poznajemy fajnych ludzi, nasze życie się interesująco układa. Co więcej, poznajemy ciekawą osobę, przy której możemy być sobą. Jaki jest z tego morał? Gdybyśmy przyszli na rozmowę w stu procentach, jacy byliśmy, czyli ubrani dość swobodnie, w trampkach, to nawet nie dostalibyśmy szans poznać tej fajnej osoby. To tylko uzmysławia, że czasami warto przybrać maskę, tylko na chwilę, by pójść do przodu. Nie znaczy to, że oszukujemy. Po prostu takie zachowanie jest konieczne, aby nasze życie było dynamiczne, ażeby coś się w nim działo.
but
Author: dylanspangler
Source: http://www.flickr.com
Każdy musi tak postępować, na tym w istocie polega ten cały sekret życia, iż można być jednocześnie prawdomównym, uczciwymi i szczerym człowiekiem, lecz aby ujawnić takie cechy czasami trzeba też pokazać się z innej perspektywy. Tylko takie osoby osiągają to, na czym im zależy. Nie są to żadne sztuczki, lecz normalne wyczucie ludzkiej natury i podejścia do życia. Nie obawiajmy się więc sytuacji, w której musimy trochę odpuścić. Jeśli będziemy zbyt zestresowani, trzymali się dokładnie swoich żelaznych zasad, to może być ciężko nam się odnaleźć.