bądź piękna niezależnie od pory

Co warto wiedzieć o hafcie? Gdzie najlepiej pasuje? Jak się go tworzy?

Haft to powszechna oraz popularna technika zdobienia tkanin. Mamy tak naprawdę wiele technik hafciarskich, w zależności od wykorzystanych nici a także stosowanych ściegów. Haft jest w stanie być wypukły lub płaski, poza ręcznym haftemjest także maszynowy. Co najlepiej wiedzieć?
zestawy
Najbardziej popularne ściegi to łańcuszek, mereżka i ścieg krzyżykowy. Haft to nie jest technika jakaś szczególnie trudna, choć oczywiście wymaga cierpliwości. Haft prezentuje się cudownie i to w wielu miejscach.

Jeżeli zafrapował Cię niniejszy artykuł, bez wahania zobacz inne uwagi z witryny (http://bangbag.pl/) takiej tematyki - one także będą dla Ciebie interesujące.

Prezentuje się więc świetnie haft na koszulkach, dzięki czemu jesteśmy w stanie uwydatnić wzór, który pragniemy najbardziej pokazać - ibato.pl/nadruki-na-odziez/.
Coraz bardziej popularne są zlecenia wykonania właśnie takiego haftu, lecz oczywiście i inne opcje, takiego typu jak ręcznik z haftem na zamówienie także jest popularny. W zależności od tego, w jaki sposób materiał ma być ozdobiony oraz w jaki sposób, należy wybrać różnorakie nici. Dość często do haftu wykorzystuje się muliny. Składa się ona z sześciu łatwo oddzielających się od siebie nitek, zaś to wpływa na to, że bardzo łatwo możemy wybrać, jaką grubość ma mieć wzór.
Mulinę można nabyć w wielu kolorach oraz dużym bogactwie odcieni. Bardziej gruby od muliny jest kordonek, a co interesujące, niektóre tkaniny jesteśmy w stanie ozdobić srebrną lub złotą nicią - ibato.pl/reczniki/. Przy hafcie niezbędne są nożyczki. Powinniśmy posiadać w zapasie kilka par, ponieważ duże są najbardziej odpowiednie do cięcia materiału, te bardziej okrągłe umożliwiają estetycznie wykończyć brzegi materiału, a małe o większych ostrzach są przydatne do przycinania nitek.