bądź piękna niezależnie od pory

Czy ciągłe gonienie za szybko zmieniającą się modą i trendami jest sensowne, czy należy im ulegać

Moda bardzo szybko się zmienia, bez przerwy pojawiają się kolejne trendy i pomysły. W szczególności widoczne to będzie jeśli chodzi o damskie ubrania. Tu co sezon kreatorzy podrzucają kolejne pomysły, jakie później będą trafiać na półki w sklepach. Dzięki temu odzieżowy biznes kręci się że aż miło popatrzeć. Coraz częściej ubrania czy buty kupuje się na jeden sezon, po czym się je wyrzuca albo chowa głęboko do szaf.


pokaz mody
Author: Forever Better
Source: http://www.flickr.com
Przykładowo obecnej zimy bardzo popularne mogą być brązowe botki rozmiar 42, jednak nikt nie będzie w stanie powiedzieć, co będzie za rok. Być może panie nadal będą w nich chodzić, a być może okaże się, że jednak nie będą popularne i będzie się trzeba z nimi pożegnać. Z tego też powodu jeżeli ktoś nie będzie chciał co jakiś czas wydawać pieniędzy na kolejne zakupy, to wybierać należy asortymenty w miarę uniwersalne, jakich kupno da szansę na to, że przez najbliższe lata można będzie w nich chodzić. Poza tym jest na szczęście sporo elementów odzieży, które bez przerwy są modne, na przykład należą do nich kurtki damskie przeciwdeszczowe - strona warta odwiedzenia.

Trochę inaczej będzie to wyglądać w przypadku mody męskiej i dziecięcej. Tu nie zmienia się wszystko tak szybko, jak przy paniach, choć oczywiście jakieś trendy i zmiany obowiązują. Jeżeli chodzi o panów, to moda męska wymaga przede wszystkim odpowiedniego stylu oraz elegancji. Bez przerwy dominują klasyczne kolory, czyli czerń, brązy czy różne odcienie szarości, lecz często możliwe są inne, nietypowe barwy.


Wybierając męskie ubrania należy przede wszystkim zwrócić swoją uwagę na to, żeby odpowiednio się komponowały z resztą elementów stroju, a jednocześnie były dobrze dopasowane - ubrania nie powinny być ani za długie ani zbyt obszerne. Za to jeżeli chodzi o dzieci, to tu przez pierwsze kilka lat to przede wszystkim dorośli będą chcieli spełniać swoje zachcianki - Dla bobasa mającego kilka miesięcy bez znaczenia jest, czy kaftaniki dla niemowląt jakie ma na sobie mają na sobie Kubusia Puchatka, czy też Myszkę Miki. To rodzicom będzie przede wszystkim zależeć, aby ich pociechy wyglądały możliwie jak najładniej.