bądź piękna niezależnie od pory

Jak dobrać właściwą koszule? Jakie reguły powinniśmy poznać, aby kupowanie koszuli było bardziej proste?

Wydawałoby się, iż moda jest zarezerwowana dla pań i faktycznie często jest tak, że to żony wybierają oraz kupują mężom ubrania. Natomiast jest sporo panów, którzy sami muszą lub też po prostu chcą zatroszczyć się o swój idealny wygląd. Często panowie sami rzeczywiście wiedzą co im się podoba oraz w jakich rzeczach czują się dobrze oraz wygodnie. Oczywiście dopasowanie sobie ubrania bardzo eleganckiego to już cięższe zadanie niż ubiory na co dzień. Dobrze jest w związku z tym poznać parę rad dotyczących wyboru dajmy na to idealnej koszuli.
koszula
Author: heimdall
Source: http://www.sxc.hu
Podstawową rzeczą jest rozmiar, który możemy podzielić na dwa jego typu, a mianowicie rozmiar kołnierzyka oraz rozmiar samej koszuli. Istotne jest by kołnierzyk był blisko szyi. Jednak zadbajmy o to by mieć trochę luzu, by było możliwe włożenie palca między kołnierzyk a szyję. Jak poznać rozmiar kołnierzyka? Trzeba zmierzyć obwód szyi oraz zwiększyć ten wynik o około 1-2 centymetry. Kolejny pomiar, czyli rozmiar samej koszuli określamy sugerując się wzrostem. W sklepach dostępna jest tabela rozmiarów, na której podstawie mając oba wymiary, będziemy mogli kupić właściwą koszulę. Należy też pamiętać, iż dobra koszula uzyskuje swój ostateczny rozmiar po trzecim praniu. Z tego też powodu droższe koszule mają trochę zaniżoną numerację. Dobra strona koszule slim na koszule-meskie.sklep.pl.

Jeśli mowa o kroju, to należy zadbać o to, by przylegała ona dość blisko ciała, lecz
koszula
Author: Robert Sheie
Source: http://www.flickr.com
musimy czuć swobodnie. Wyróżnia się trzy główne typu krojów. To jak się one nazywają może oczywiście zmieniać się, zależnie od danej marki. Pierwszy rodzaj - custom fit, jest bardzo standardowy. Powinien zgodnie z teorią pasować na wszystkie typu męskich sylwetek. Natomiast w praktyce różnie się zdarza i lepiej tego typu koszulę przymierzyć aby samemu się przekonać. Typ regular fit, jest to klasyczny krój nieposiadający wcięcia na wysokości talii. Dla panów o regularnej budowie ciała, jak również dla tych z wydatniejszym brzuchem. Natomiast koszule męskie slim fit, to wąski krój, dobry dla osób o szczupłej budowie ciała.Duże znaczenie ma to jaką długość mają rękawy jak i długość mankietów. Rękaw musi zachodzić za nadgarstek oraz wystawać mniej więcej 1 centymetr z rękawa od marynarki. Są dwa rodzaje mankietów. Pierwszy jest z zapięciem na guziki, to wersja zdecydowanie w mniejszym stopniu formalna. Kolejny typ to mankiety zapinane na spinki do koszuli (sprawdź więcej ). Są one bardzo formalne i znacznie bardziej eleganckie.