bądź piękna niezależnie od pory

Jak pachnieć z klasą - czyli na co zwracać uwagę przy wyborze perfum dla siebie

Zapachy są niczym druga skóra. Są dopełnieniem idealnie dobranego stroju, podkreślają charakter stosującej je osoby. Ale niestety przeważnie zdarza się, że zapach, który nie został właściwie dobrany, gryzie się ze wizerunkiem konkretnej osoby, tworząc dysonans w odbiorze całości. Sam nosiciel perfum który gryzie się z indywidualnym zapachem skóry, może czuć się źle, otoczony takimi perfumami.


drogeria
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
W pojedynczych wypadkach perfumy, w szczególności intensywne korzenne lub orientalne nuty powodują bóle głowy, braki koncentracji albo ogólne rozkojarzenie. Tutaj również powodem może być dobór niewłaściwych perfum. Bardzo istotne jest, aby były to oryginalne perfumy . Zazwyczaj mieszanki tanich perfum zawierają bardzo drażniące składniki.

Wyróżnia się pewne grupy perfum, które stanowią większe wyzwanie dla kupujących je osób. Są bardzo mocne, więc trzeba ich używać bardzo oszczędnie, gdyż duża ilość uwalnianych olejków eterycznych może doprowadzić do bólu głowy nie tylko osobę ich używającą, ale również najbliższe otoczenie, które chcąc nie chcąc zmuszone jest tez wdychać nielubiane zapachy. Intensywność zapachu powoduje również, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie jest odpowiedni na co dzień, do biura. To zapachy pasujące na szczególną okazję, jak na przykład randka, impreza rodzinna albo towarzyska.

Więcej informacji o różnych typach perfum: link

Grupy perfum bardzo intensywnych bądź charakterystycznych to przede wszystkim perfumy orientalne, szyprowe i przyprawowe. Tutaj znaleźć można większą ilość olejków uznawanych ogólnie za ciężkie. To też grupa zapachów mających tyleż samo zwolenników, co przeciwników. I jest to całkiem zrozumiałe, gdyż przy tak wyrazistych perfumach nie da się pozostać wobec nich obojętnym. A więc albo się je uwielbia, albo ich nie toleruje. Tak samo wśród producentów można wyróżnić kilku tych, których znakiem charakterystycznym były i są wciąż zapachy mocne i wyraziste. Należą do nich z pewnością perfumy Paco Rabanne, starsze perfumy Diora albo (więcej szczegółów) Givenchy, duża grupa od Thierrego Mugler oraz oczywiście wszystkie perfumy z bliskiego wschodu.