bądź piękna niezależnie od pory

Jak winien wyglądać elegancki facet? Parę słów na temat pasjonującej historii krawatów

W obecnych czasach coraz większą popularność zjednują sobie różnego rodzaju blogi dotyczące mody męskiej. Współcześni mężczyźni coraz większą wagę przykładają nie tylko do tego, jak prezentują się w pracy i w czasie oficjalnych okazji, ale również na co dzień - na przykład podczas weekendu spędzonego z rodziną. Z tego właśnie powodu powstał cykl naszych tekstów dotyczących mody męskiej - teraz przykładowo się historią krawatów.

Ciekawa historia krawatów

Historia krawatów jest niesamowicie długa, co oczywiście zadziwi każdego - zazwyczaj wydaje się nam, iż krawaty są atrybutem współczesnego mężczyzny. Tymczasem pierwsze krawaty pojawiały się na terenie Europy już w XVII wieku - wówczas król Francji Ludwik XIV przyjął je od Chorwatów. Od razu krawaty stały się atrybutem dobrze ubranego mężczyzny i zaczynały świadczyć o jego dobrej pozycji.

Ten tekst jest dla Ciebie intrygujący? Masz chęć na więcej wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj szkolenia dress code w poniższy link.

Początkowo krawaty były właściwie wyłącznie jedwabne - dopiero z upływem czasu rozpoczęto produkowanie krawatów z innych materiałów, które były zwyczajnie tańsze niż wysokiej jakości jedwab. Na początku krawaty oczywiście wyglądały zupełnie inaczej niż współcześnie - dopiero po I wojnie światowej upowszechnił się aktualny krój krawata. Równocześnie w latach sześćdziesiątych właściwie nikt z przysłowiowych Kowalskich nie zakładał krawatów - był to symbol protestu przeciwko komunistycznej władzy. Rozkwit branży krawaciarskiej nastąpił znowu dopiero w latach dziewięćdziesiątych i można powiedzieć, że nie tylko trwa do dzisiaj, ale również bez wątpliwości coraz bardziej się rozwija.biznesman
Source: pixabay.com


Podobne akcesoria garderoby faceta

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na szybko rozwijającą się trochę inną gałąź tego biznesu - mianowicie muchy. Zwykle stosowane są jako zamiennik krawata, jednakże dobrze zapoznać się z elementarnymi zasadami savoir vivre dotyczącymi ich noszenia. Muchy zazwyczaj nosimy do fraka lub smokingu, natomiast krawat będzie zdecydowanie odpowiednią ozdobą do tradycyjnego garnituru lub do samej marynarki.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się założyć krawat czy muszkę, to bez wątpliwości nie koniec różnego rodzaju kłopotów. Czy zdecydować się na eleganckie kolory czy raczej dopasowywać kolor tych dodatków do koloru sukienki swojej żony? Czy w trakcie oficjalnej imprezy można poluzować nieco krawat a nawet go zdjąć? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w kolejnych artykułach naszego cyklu.