bądź piękna niezależnie od pory

Jakiego typu kupić czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwrócić uwagę? Co jest najistotniejsze?

Do nakrycia głowy maluszka jesteśmy w stanie użyć czapki, kapelusika albo chusty, ale każde z tych nakryć powinniśmy zakładać we właściwym momencie. Czy wiemy jaki to moment? Zwróćmy na to uwagę w okresie wybierania nakrycia.


Główka noworodka jest dość duża, nieporównywalnie większa niż reszta jego ciała.
Duża główka chroni łagodne kości ramion i obojczyków przed uszkodzeniem, a może do nich dojść, jak maluszek w okresie porodu przeciska się kanałem rodnym. Jest i kolejna sprawa, bo po porodzie dziecko ma dosyć słaby system termoregulacji, tak więc przez główkę utraci dość dużo ciepła, a jak mówią eksperci, tą drogą może go uciekać nawet trzydzieści procent.


Aby ustrzec dziecko przed zbyt wielkim wyziębieniem, musimy je dobrze chronić, czapka zimowa dla niemowlaka to rzecz konieczna (broel.pl). Im jest zimniej, tym czapka powinna być cieplejsza, powinna bardziej szczelnie okrywać uszy. Jeśli jest cieplej, na wiosnę oraz jesień, najlepiej założyć czapkę z bawełny, trochę bardziej dorosłe niemowlę może natomiast mieć na głowie chustkę lub kapelusik. Najlepsza czapka to taka, jaka przylega do główki, ale nie powoduje jej ucisku.


czapka zimowa dla niemowlaka
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com


To taka, jaka ma dodatkowe osłonki na uszy, możemy więc ją zamocować pod brodą dziecka, żeby się nie zsuwała. Najbardziej właściwe są czapki-pilotki, lecz również zwykłe, z polaru, a jednocześnie grubej bawełny.
Modele bez osłonek zimą i jesienią są dosyć niepraktyczne, ciężko bowiem dopasować egzemplarz, który najlepiej zasłoni uszy i jednocześnie nie będzie schodził na oczy. Jak widać, przed zakupem trzeba o tym pomyśleć, aby wybrać jak najlepiej.