bądź piękna niezależnie od pory

Jeszcze w XIX wieku prawdziwy mężczyzna nosił brodę lub choćby wąsa - teraz ta moda wraca

Kilkadziesiąt lat wstecz trudno było zobaczyć w Polsce mężczyzn z brodami. Gładko ogolone policzki były kryterium elegancji i dbania o swoją prezencję.
Teraz już się to powoli zmienia.


lasery
Author: Prezentokracja.pl
Source: Prezentokracja.pl


facet
Author: Vitana


Broda u dżentelmenów wraca do łask. Dziś jest to coraz modniejsze. Brodę noszą nawet dyrektorzy wielkich firm oraz menadżerowie w korporacjach. Zatem długa broda nie jest kojarzona już wyłącznie z pracownikami tartaków. A że popyt nakręca podaż, to na rynku pojawiły się kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji brody. Możemy wśród nich wyszukać pianki i olejki. Można także zetknąć się z ofertami przycinania zarostu u męskiego fryzjera. Fakt, że zawód golibrody już wymarł, ale dzisiaj rodzi się nowa profesja - fryzjer, który umie podciąć brodę. I to nie koniec, gdyż prawdziwy mistrz potrafi również zrobić odpowiednie zabiegi, by włosy nie plątały się i wyglądały idealnie. Niektórzy panowie zwariowali na punkcie tych zabiegów i mogą wydać na nie duże pieniądze. Twierdzą, że prawdziwy facet powinien mieć brodę i kropka. Wobec tego, uwielbiają wypady do fryzjera tak samo jak damy. Tylko że panie dbają o włosy na głowie, a panowie o brodę. Jednak stopień zaangażowania w pielęgnację wydaje się być zbliżony.
Należy także pamiętać, że jeśli jakiś mężczyzna zdecyduje się na zapuszczanie zarostu, to dbać musi o niego regularnie, a nie tylko od święta. Zatem posiadanie brody jest dobre dla panów konsekwentnych w swych decyzjach.