bądź piękna niezależnie od pory

Już czas gdy trzeba szczególnie zadbać o wrażliwą cerę

Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. W związku z tym dbanie o nią wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.
Kosmtyki do ciała i twarzy
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych bez trudu można znaleźć kosmetyki do cery problematycznej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Na który krem się zdecydować? Poniższe wskazówki ułatwią nam dobrać stosowny krem do cery i profesjonalnie zadbać o skórę.

Czynników sprawczych nadwrażliwości skóry znajdziemy sporo: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadużywanie słońca, stres, czy nieodpowiednia dieta. Taką cerę trzeba dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Ulgę dadzą kremy i balsamy hypoalergiczne bez zapachu i sztucznych barwników.Cera wrażliwa łatwo reaguje na wysoką temperaturę. Uczulają ją również detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Decydując się na krem do cery wrażliwej należy zwrócić uwagę na to, aby nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy środków konserwujących, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (-> poznaj dodatkowe informacje). Należy wziąć pod uwagę wybór kremu aptecznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy
Delikatny problem, czyli cera naczynkowa
Author: 123rf
Source: 123rf
warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są delikatne dla skóry. Ma to duże znaczenie biorąc pod uwagę fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy dostrzec na niej zmarszczki. Kremy powinny także tworzyć barierę przed niskimi temperaturami i promieniami słonecznymi.

Na noc możemy używać tych bardziej odżywczych, najlepiej o właściwościach kojących, i regenerujących które poprawią kondycję skóry. Bez względu roku osłaniajmy skórę przed słońcem . Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i unikajmy słońca. Jeśli uda nam się natrafić na dobry krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często. Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, należy obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa skóra będzie wyglądała zdrowo i świeżo.