bądź piękna niezależnie od pory

Kosmetyki bio jako opcja dla środków chemicznych

W branży kosmetycznej pojawia się coraz więcej marek przyjaznych środowisku. Dzisiaj kosmetyki naturalne można kupić właściwie wszędzie, ale należy zawsze czytać etykiety. Najbezpieczniej jest korzystać ze wypróbowanych marek, których asortyment osiągalny jest w sklepach, czy też drogeriach online. Bio kosmetyki są skuteczne i bezpieczne. Dobrze toleruje je też skóra wrażliwa, jaka odpowiada podrażnieniem na mikstury tradycyjne.
Mydła do mycia ciała, bądź szampony do włosów gorzej się pienią, gdyż w ich składzie nie ma detergentów. Powinno się używać balsamów do ciała, kremów nawilżających, kremów do rąk i stóp, balsamów do ust. Pośród bio kosmetyków istnieją odpowiednie żele pod natrysk i szampony, jakie przeważnie mniej wysuszają skórę niż standardowe, bowiem wiele z nich zawiera łagodniejsze substancje myjące. Warte uwagi są organiczne odżywki i maseczki do włosów, które nie obciążają włosów tak jak standardowe preparaty.
kosmetyki
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Nie tylko dla latorośli i uczuleniowców właściwe są kremy z naturalnymi filtrami UV, które efektywnie zabezpieczają przed promieniowaniem - Bio kosmetyki nie mogą mieścić wyciągów z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców uzyskiwanych z ropy naftowej, oraz pigmentów i konserwantów syntetycznych, a również substancji pochodzących z martwych ciał zwierząt. Należałoby dodać, że buteleczki, czy opakowania po kremach muszą nadawać się do recyklingu, czyli powtórnego przetworzenia. Kosmetyk naturalny posiada certyfikat asygnowany przez organizację ekologiczną.
W zawartość mikstur powinno wchodzić minimalnie 95 proc. roślinnych i mineralnych surowców, jakie pochodzą z upraw ekologicznych. Wszelki cykl produkowania kosmetyków jest dokładnie kontrolowany w taki sposób, aby nie krzywdzi środowiska. W recepturze mieszanek dozwolone są konserwanty pokroju przyrodniczego.
Naturalne pudry są roślinną alternatywą dla pudrów mineralnych - kliknij tutaj. Posiadają zdolność dużej pochłaniania nadmiaru sebum, pozostawia skórę na bardzo długo matową, oraz jedwabiście gładką. Puder naturalny nie zamyka porów, jest obojętny i z powodzeniem może być wykorzystywany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.