bądź piękna niezależnie od pory

Krzyżyk stworzony z najczystszego srebra nie jedynie symbolem wiary!

Krzyż ponad wszystko kojarzy nam się z Bogiem i wiarą w niego. Jest to symbol, który to wynajdziemy w praktycznie każdym zakątku naszego globu - nie zadziwia więc fakt, że dla bardzo wielu jest on swoim w pełni osobistym znakiem wiary, który to najczęściej nosi się na własnej szyi, jak najbliżej swojego serca.
srebrny krzyżyk
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


mężczyźni rozmawiający na ulicy
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com


Jak to się jednak okazuje krzyżyki tego rodzaju wcale nie są noszone tylko przez osoby religijne i nie tylko w formie przewieszki na łańcuszku.


Naszyjniki mające zawieszkę o kształcie niezbyt dużego krzyżyka, najczęściej wykonanego ze stopu srebra, są bardzo piękną ozdobą, która to w rzeczywistości przemawia nie jedynie do osób religijnych, ale również na przykład do osób interesujących się gotykiem. Srebrny krzyżyk, poza charakterystycznym kształtem, może posiadać tak naprawdę wSzelkiego rodzaju zdobienia oraz wygrawerowane kształty czy napisy, nie wspominając już o ozdobnych kamieniach, która to mogą mieć przeróżne kształty oraz kolorystyki. Takie srebrne krzyżyki mają możliwość tak naprawdę być cząstką nie tylko naszyjnika - bardzo często "wplatane" bywają dla przykładu w bransoletki na naszą kostkę albo też rękę albo bywają przy nich w formie mini zawieszki. Poza nimi możemy również wynaleźć je w formie kolczyków.

Skończyłeś przeglądać nasz wpis i zastanawiasz się nad kolejnym? Nic łatwiejszego. Wystarczy tylko wejść w ten link i jesteśmy w witrynie.

Warto mieć świadomość, że krzyżyki ze srebra ukazują się w bardzo różnych formach, przypominając nie tylko krzyż katolicki, lecz również dla przykładu Jerozolimski, czy też tak zwany krzyżyk "Atlantów".
Jak bardzo dobrze wiemy, niektóre krzyże są również "ozdobione" wizerunkiem Pana Boga, w czasie gdy inne nie mają go wcale lub posiadają inny rodzaj ozdoby, dla przykładu naszego polskiego orła z koroną.