bądź piękna niezależnie od pory

Letnia pora to prawdziwa rewia mody

Przebierają się wszyscy, a raczej porzucają niepotrzebne zimowe ciuchy zaopatrując głodną przez okres zimowy szafę tonami niechcianej odzieży. W końcu możemy tam umieścić kurtkę zimową, szal, rękawiczki czy wełaniane swetry. Teraz natomiast jesteśmy w stanie na oścież otworzyć okno, by radować się trwającym latem. Lato jest niesamowite, ponieważ na początku nie zastanawiamy się zupełnie, w co się odziać, jakby każda rzecz była dobra, lecz później pojawiają się problemy, bo tu kilogram, tam kilogram, a w to już nie da się wejść. Nagle niezwykłe przejrzyste niebo idealnej pogody przykrywają ciemne chmury niepewności: w co ja mam się ubrać?


moda
Author: NIFE
Source: NIFE
Zna to chyba każda dziewczyna, która staje rano przed szafą, ażeby sprawdzić wszystkie dostępne konfiguracje ubraniowe. To, co jeszcze wczoraj było w modzie, dziś już jakoś specyficznie wygląda, to co wcześniej się podobało, aktualnie wygląda jałowo. Są, co prawda tak zwane pewne zestawy, na każdy dzień lata, pewien schemat, jaki zawsze się sprawdza, wykorzystywany jest on jednak w okolicznościach dosyć trudnych, gdy już naprawdę nie mamy pojęcia, co na siebie włożyć. Nie można jednakże nadużywać jego dobrotliwości, ponieważ ta nasza, nazwijmy ją, tajna broń, obróci się przeciwko nam.

Jest jednakże druga strona medalu, zresztą, jak w wielu dziedzinach, w których brak jest perspektyw na poprawę sytuacji. Od takiego zawrotu głowy, od stałego eksperymentowania wytwarzają się najlepsze pomysły. Kolejnym razem, kiedy stajemy przed otwartą garderobą czujemy, iż nie jest idealnie, lecz jest
moda
Author: BGN
Source: BGN
lepiej, nie musimy polegać już na ustalonych zestawach, ponieważ wyobraźnia nam podpowiada: „widzisz te topy, miałaś je ubrać, pamiętasz?”.


Ten wewnętrzny głos pozwala ci też dostrzec spódniczkę, którą zawsze omijałaś, gdyż myślałaś, że jest zbyt wyzywająca. Tym samym sposobem, gdy idziesz na zakupy to już wiesz, mniej więcej, w jakim celu, nie musisz się bać kolejnej pustki w głowie, bo pewne rozwiązania zostały wprowadzone i się sprawdziły, więc, jak coś działa, po co to zmieniać (najmodniejsze płaszcze na jesień).

Jedna rzecz pozostanie jednakże taka sama – twoja podatność na reklamę i wszelkie obniżki cen w sklepach. I znów zamiast pójść po niezbędną rzecz, wracasz z całym kompletem zbędnych sukienek, bluzek i koszulek, które później do niczego się nie przydają, a zajmują tylko miejsce w szafie.