bądź piękna niezależnie od pory

Mały poradnik eleganckiego pana

Jakiś czas temu trendy było chodzenie w kaloszach. Nie do końca wiadomo jaki był tego powód. Deszcze w tamtym okresie - choć niemałe - nie były aż tak ulewne żeby ten trend na kalosze wyjaśnić.


Author: stracd
Jak zwykle „na pierwszy ogień” poszły damy. Zaroiło się w programach TV od znanych mniej lub bardziej pań, które - kiedy tylko nadarzyła się możliwość – prezentowały swe estetyczne, kolorowe kalosze. No i ruszyła lawina! Wszyscy stracili głowy! Do kosza poszły zwyczajne jednobarwne kalosze męskie i damskie. Zamieniono je na gustowne, kolorowe, gumiaczki dla pań i panów.

Czasem taki dobór kaloszków do eleganckiego ubrania sprawiał dosyć upiorne wrażenie. Sam miałem okazję w jakiś chmurzasty, ale jednakże nie deszczowy dzień ujrzeć mężczyznę, który właśnie wysiadał z pięknej limuzyny w nadzwyczaj szykownym stroju. Ten nienaganny wizerunek zepsuły bez wątpienia żółciusieńkie męskie gumowce w geometryczne kształty.

Na pewno lepszą propozycją dla dżentelmena wysiadającego z limuzyny mogłyby być mokasyny męskie albo - gdyby zechciał ów mężczyzna na herbatkę pójść w troszkę mniej odświętnym ubraniu - niezłym pomysłem są miejskie buty męskie. Buty te to bardzo wygodne skrzyżowanie obuwia sportowego z obuwiem wizytowym. Można je wkładać do dżinsów jak i spodni bardziej eleganckich.

Wszyscy wiemy, iż kulturalnego mężczyznę można poznać po wyglądzie jego butów. Podobna reguła obowiązuje mężczyzn również w domowych pieleszach, choć z pewnością w mniejszym stopniu. Mężczyzna jeżeli już wkłada kapcie męskie (bo nie wszyscy to czynią) także powinien je odpowiednio wybrać. Najlepiej żeby były w stonowanych kolorach no i oczywiście komfortowe, albowiem trudno oddawać się przyjemności zabaw z dzieckiem albo czytać dobrą książkę w niewygodnych kapciach męskich.