bądź piękna niezależnie od pory

Manicure pasujący do okazji

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest manicure. Polega to przede wszystkim na czynnościach pielęgnacyjnych dla paznokci u rąk oraz na usuwaniu skórek. Zwykle także przy okazji maluje się paznokcie za pomocą lakieru lub innymi środkami.
Stylizacja paznokci jest najczęściej dostępna w gabinetach kosmetycznych lub profesjonalnych salonach manicure. Odmiana manicure, wykonywana na paznokciach stóp, nazywa się pedicure. Są różne rodzaje stylizacji paznokci. Te o charakterze codziennym są najczęściej nie rzucające się w oczy, z użyciem lakieru przezroczystego lub jednokolorowego. W inny sposób również przedstawia się pielęgnacja paznokci krótkich, a w inny sposób – długich. Od niedawna także manicure stał się bardziej rozpowszechniony wśród panów.

Tipsy

Jeszcze kilka lat temu niezwykle modnym sposobem na ładniejsze paznokcie były tipsy. Są to syntetyczne paznokcie, naklejane na naturalną płytkę. Mogą występować w wersji akrylowej lub żelowej. Często wyglądają tak, jakby był na nich wykonany manicure - najniższa cena na paznokcie: odkryj stronę - francuski, najczęściej również tipsy są bogato zdobione. Ich używanie niekiedy osłabia naturalne płytki, szczególnie sam proces usuwania sztucznych paznokci oraz reszty kleju. Ostatnio tipsy raczej wyszły z mody, wyparły je naturalne i zadbane płytki paznokci. Obecnie także stawia się na jednobarwny manicure i unikanie zbyt wielu ozdób. Zobacz: opinie o produktach loreal.Author: Materiały prasowe
Manicure japoński i hybrydowy

Gabinety kosmetyczne wykonują zabieg,zwany manicure japońskim. Polega on na pocieraniu płytki z użyciem specjalnej pasty. Po tym zabiegu nie stosuje się lakieru. Na koniec uzyskuje się dobrze nawilżone paznokcie o dużym połysku. Coraz bardziej popularne są również paznokcie hybrydowe. Manicure - (prestiz.eu/zabiegi/dlonie-i-stopy/dlonie/manicure-hybrydowy/zobacz więcej) taki opiera się na wzmocnieniu zaaplikowanego lakieru za pomocą promieniowania UV. Najważniejszą zaletą takiego procesu jest wytrzymałość efektu. Potrafi się on bowiem utrzymać nawet do kilku tygodni. Niejednokrotnie jednak po usunięciu lakieru płytka paznokcia staje się sucha i matowa.

W sklepach są także specjalne lakiery do tego zabiegu. Lakier hybrydowy zawiera w sobie również środek, który można wzmocnić za pomocą promieni UV. Usunięcie takiego lakieru wymaga jednak udania się do gabinetu kosmetycznego.