bądź piękna niezależnie od pory

Materiały na czas zimowo-jesienny - najciekawsze trendy.

Wełna to naturalne włókno, pozyskiwane z okrywy włosowej owiec, wielbłądów, królików i innych zwierząt. Włókno wełniane ma szczególne cechy (przykładowo: karbikowatość, łuskowatość, ma także lanolinę), dzięki którym nadaje się doskonale do wytwarzania wysokiej jakości wyrobów tkaninowych. Wełna owcza pozyskiwana przez strzyżenie żywych owiec, zwana także strzyżą, stanowi doskonały surowiec włókienniczy do fabrykacji wysokiej jakości materiałów, dzianin oraz włóknin. Na Bliskim Wschodzie produkty wełniane wytwarzano już w starożytności. Należytej jakości strzyżę, bardzo miękką, puszystą, o cieniutkich przędzach, długości od okołu 4 do 12 cm, uzyskuje się z owieczek merynos.


sweter wełniany
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Wełna gotowana to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest ona miękka, bardzo miła w dotyku, elastyczna, lejąca. Jest w użytkowaniu tkaniną niebywale ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na swój wełniano-wiskozowy skład. Wełna gotowana jest odpowiednia na sukienki, żakiety ale również na płaszczyki zimowe (po uprzednim ociepleniu), czapeczki, kamizelki, sweterki. Aksamitna struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej jednak troszeczkę cieńsza, jednak tak samo ciepła. Wełna gotowana jest materiałem nadzwyczaj dobrze układającym się, prostym w szyciu a także godnym polecenia. wełna gotowana gotowana odróżnia się tym od normalnej wełny, że po obróbce cieplnej kurczy się, dzięki czemu jest w wyższym stopniu ciasna. Takowa wełna jest zatem cieplejsza (dobrze sprawdza się przy niskich temperaturach), bardziej odporna na pobrudzenia oraz nie wywołuje wielu reakcji alergicznych (np.:swędzenie), co zwykła wełna - http://lamalama.pl/.


garsonka
To najlepszy kompan na jesień i zimę. Wełna parzona to gruba, a zarazem bardzo mięciutka, wysokiej próby tkanina. Przez swój splot powoduje, że uszyte z niej stroje są nader wyszukane, niebanalne jak także ponadczasowe. Wełna parzona posiada świetne właściwości termoizolacyjne. Wełna parzona doskonale nada się na: wierzchnie okrycia jak: płaszczyki, kurtki, jesienne garsonki, pledy. Kolejną atrakcyjną tkaniną jest dzianina futerkowa, jednakże o niej napiszę w następnym materiale.