bądź piękna niezależnie od pory

Najlepsze buty na uroczystości - nie wiesz, które to mogą być?

Wraz z nadejściem wiosny, pojawiają się okazje uczestnictwa w różnego rodzaju uroczystościach. Ślub przyjaciółki, komunia siostry, nasza matura czy imieniny na świeżym powietrzu. Te wszystkie przyjęcia wymagają konkretnego stroju, panie zazwyczaj zakładają sukienki, dobierają dodatki. Jednak jedną z istotniejszych kwestii, do której co niektórzy nie poświęcają należytej uwagi, jest dobór odpowiedniego obuwia.

buty na obcasie
Author: Larry Koester
Source: http://www.flickr.com
Wybierając się na oficjalną uroczystość, należy znaleźć złoty środek przy komponowaniu kreacji - buty powinny być przede wszystkim tożsame z naszym ubiorem. Jednak ważną sprawą jest również komfort, zwłaszcza w przypadku ślubu, trwającego dużo godzin i wymagającego przebywania w nieustającym ruchu na parkiecie. W tym wypadku, należy zabrać dwie pary butów. Czółenka damskie na wysokim koturnie służyć nam będą w trakcie trwania zaślubin w urzędzie, z kolei na czas wesela można zaopatrzyć się w komfortowe, pasujące do sukienki balerinki.Zarówno matura jak i komunia, wymagają od nas znacznie bardziej oficjalnej i stonowanej kreacji. Marynarki, garsonki, dziewczęce sukienki koktajlowe - to najlepiej przyda się w tym przypadku. Buty również powinny być dobrane, balerinki mimo iż komfortowe, nie są zbyt poważne i eleganckie. Najlepiej ubrać czółenka damskie, które optycznie wysmuklą nogę, oraz dodadzą wyrazu naszej całej kreacji. Możemy wybrać niższy obcas, aby czuć się lepiej, szczególnie jeśli nie jesteśmy gotowe do tego rodzaju obuwia.

Różnego typu urodziny, grille czy pozostałe uroczystości, które usytuowane są w plenerze, zazwyczaj posiadają mało oficjalny charakter. Wtenczas nasz strój może być bardziej indywidualny, wygodny, można sobie w nim pozwolić na sporo fantazji. Buty komponujemy w zależności od gruntu - jeżeli czeka nas grill na nierównej murawie, czółenka damskie się nie przydadzą, w przeciwieństwie do komfortowych tenisówek. Jeżeli są to urodziny lub inne istotne święto dla gospodarza, starajmy się unikać stroju sportowego, ale mimo to wybrać komfort - balerinki sprawdzą się najbardziej.

codzenie w butach na obcasie
Author: Matthias Uhlig
Source: http://www.flickr.com
Mimo iż konwenanse w obecnych czasach uległy rozprężeniu, to nadal nasz strój w przypadku ważnych, oficjalnych uroczystości świadczy o naszym dobrym lub złym wychowaniu. Dobrze mieć to na względzie dobierając kreację i obuwie, bowiem bardzo łatwo urazić gospodarza niestosownym strojem.