bądź piękna niezależnie od pory

Niechciany gość - cellulit

Zagwozdka na początek: jest na piersiach, pośladkach oraz udach, w każdym przypadku, gdy się zjawia sieje popłoch i wielki smutek, jest straszny i nie pozostawia wątpliwości, co zamierza zrobić... Któż to taki? Owszem, ten „bohater” to cellulit. Zna go wielu, choć najbardziej doskwiera kobietom. Kiedy się pojawia oczywistym jest, że zaczyna się realna wojna – na kilku frontach. Trzeba mieć na uwadze, że da się jednakże z nim walczyć. Właściwa dieta to jedynie początek, ważne są też domowe sposoby.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
A więc jakie znamy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem? Peeling kawowy to prosty specjał, który można wykonać w domu. Receptura jest naprawdę prosta: dwie łyżki zmielonej kawy powinniśmy wymieszać z łyżką soli i odrobiną oliwy z oliwek. Masowanie ciała tak przyrządzonym preparatem zapewne przyniesie błyskawiczne i w pełni wymierne rezultaty.

Jest parę rzeczy, jakich cellulit nie potrafi zaakceptować. Jedną z takich rzeczy jest... zimna woda. Najlepsze są natryski, naprzemienne, kilkusekundowe polewanie ciała zimną i ciepłą wodą. Działanie takiej techniki jest bardzo dobre, ponieważ ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Gwarantuje to efekt bardziej elastycznej skóry. Bądźmy regularni i powtarzajmy ten zabieg siedem, osiem razy po każdej kąpieli.Konieczne są regularne masaże. Do ich wykonania potrzebujemy specjalnej rękawicy, jaka powinna być szorstka. Masaż przeprowadzamy kolistymi ruchami, zaczynając od kostek, kierując się ku górze. Tego typu prosty masaż zwiększa ukrwienie skóry i czyści tkanki minimalizując zalegające w nich toksyny.

Woda, życiodajna woda, spożywajmy więc wodę mineralną, żeby solidnie działał organizm, lecz także, aby pokonywać cellulit. Tak, to naprawdę dobre lekarstwo na sporo dolegliwości, w tym cellulit.

Zgłąb dokładniej omawianą sprawę i zobacz treść (naillashop.pl/). Są tam analogiczne posty, zatem niewątpliwie odnajdziesz dla siebie coś ciekawego.

Już nie od dzisiejszego dnia wiemy, iż woda naprawdę jest w stanie zwyciężać wojnę z tak zwaną „pomarańczową skórkę”, dlatego, bo wypłukuje toksyny z organizmu. Pamiętajmy więc o właściwym nawadnianiu.

I na koniec, oczywiście, nie zapominajmy o ruchu. Właściwie to każdy ruch jest odpowiedni, nie jest istotne czy mamy na myśli rolki, bieganie czy najmniej skomplikowane domowe czynności. Specjaliści jednakże przekonują, iż najlepiej na jędrne ciało wpływa rower. Jazda na rowerze to najlepszy sposób, żeby pobudzić do pracy mięśnie brzucha oraz ud. Jak wiadomo, to właśnie w takich miejscach cellulit potrafi najbardziej zaszkodzić. Żeby zobaczyć wyniki powinniśmy być regularni – chociaż dwa, trzy trzy w tygodniu powinniśmy wybrać się na rower.