bądź piękna niezależnie od pory

Niezbędny ekwipunek myśliwego – w co koniecznie warto się współcześnie wyposażyć na czas polowania?

Polowania to dla wielu osób ciekawe zajęcie. Naturalnie, są one organizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, między innymi w okresach gdy populacja określonego gatunku drastycznie rośnie, co może stanowić zagrożenie dla równowagi naturalnej. W przeszłości polowania były zarezerwowane z reguły dla przedstawicieli stanu szlacheckiego. Ich organizacja czasami ściągała szlachciców z całej okolicy oraz stanowiła wielkie wydarzenie. Dziś, polować może każdy - rzecz jasna, jeśli spełnia oczekiwania prawne. Jak w takim razie powinien wyglądać ekwipunek myśliwego?
myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Ogromne znaczenie mają najczęściej odpowiednio dopasowane ubrania myśliwskie. Dlaczego wybierają stroje myśliwskie? Przede wszystkim ze względu na fakt, że stanowią one jeden z elementów maskowania się na terenach łowieckich. Dzięki stosownie dobranym ubraniom, zwierzyna nie jest w stanie natychmiast zauważyć myśliwego. Koszule myśliwskie oraz inne elementy stroju powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce, najlepiej w kolorze zielonym lub brązowym, gdyż właśnie te kolory występują głównie w przyrodzie - ochronne koszule dla myśliwych. Dodatkowo, dobrze jeśli ubrania posiadają zadowalającą liczbę kieszeni, które mogą okazać się przydatne do składowania niezbędnych akcesoriów. Rzecz jasna, powinny być one też dostosowane do pory roku. Polowania trwają niekiedy kilka bądź kilkanaście godzin, wobec tego odpowiednie zabezpieczenie przed mrozem albo upałami ma znaczenie priorytetowe. Niezwykle ważne są też przede wszystkim buty, szczególnie gdy bierze się pod uwagę fakt, że lasy to trudne dla człowieka tereny.

polowanie
Author: Sheila Hudson
Source: http://www.flickr.com
Myśliwi dużą uwagę poświęcają też dobraniu stosownej broni. Propozycja sklepów pod tym względem jest rzeczywiście bardzo różnorodna, tym samym każda osoba będzie potrafiła odnaleźć stosowną dla siebie propozycję. Dużo zależy także od tego, na jaką zwierzynę planuje się polować. Myśliwemu może przydać się dodatkowo np. lornetka służąca do wypatrywania zwierzyny.Aktualnie w internecie funkcjonuje sporo sklepów z wyposażeniem dla myśliwych, dlatego na pewno nie będzie się miało żadnych trudności ze skompletowaniem ekwipunku. Przed wybraniem się na zakupy dobrze jest stworzyć listę najbardziej pomocnych akcesoriów, by mieć pewność, że niczego się nie przeoczy. Można też wstępnie obliczyć koszty.