bądź piękna niezależnie od pory

O jakich sprawach należy pamiętać przy kupowaniu dobrej jakości męskiej koszuli?

Od bardzo długiego czasu są one nieodzownym składnikiem szafy każdego mężczyzny. W chwili jej kupna, należałoby sugerować się nie tylko jej wyglądem, ale także materiałem, z jakiego była stworzona, metodą jej wytworzenia czy też przeznaczeniem, do jakiego ją nabywamy.


Należy pamiętać, że białe koszule męskie mogłyby być produkowane w odmianie eleganckiej, ale również codziennej.


dziecko - wizja
Author: jurek_jjt
Source: http://www.flickr.com
białe koszule męskie
Author: Monika Dąbrowska
Source: Monika Dąbrowska


Warto zatem wiedzieć o paru sprawach. koszula posiada 2 wymiary: kołnierza oraz jej samej. Dobrze wybrany kołnierzyk mógłby przylegać do szyi tak, aby można było łatwo wkładać palce pomiędzy szyję a koszulę. Rozmiar kołnierza to nic innego niż obwód szyi odmierzany w centymetrach, powiększony o rozłożystość jednego lub dwóch palców.

Jeśli prezentowany w tym miejscu artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, kliknij tu, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tu (https://www.zeccoro.pl/zlote-lancuszki-ankier) również inny tego typu materiał.

Bardzo istotny jest też krój koszuli, o którym notyfikacja powinna znajdować się na etykietce. Może to być przykładowo "custom fit" (powinna pasować na każdą sylwetkę), "regular fit" (klasyczna koszula bez wcięcia w tali) czy też "slim fit" (fason wyszczuplony). Niezwykle wyraźne znaczenie posiada także długość rękawów oraz rodzaj mankietu. Rękaw koszuli powinien sięgnąć za nadgarstek oraz wystawać ok. 1cm spod rękawów marynarki. Do wyboru są dwa rodzaje mankietów: na guziki oraz na spinkę.


Bez wątpienia najlepszym surowcem z jakiego robi się koszule jest bawełna. Na okres letni mniej formalne koszule wykonuje się także z lnu. Producenci koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, dzięki czemu koszula jest mniej kosztowna oraz się mniej gniecie w zestawieniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, przy czym należy mieć w pamięci, że sztuczne surowce są zdecydowanie mniej wygodne oraz powodują nadmierne pocenie.


Nie polecane są z kolei koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wyprodukowane są z bawełny egipskiej, sea island albo pinpoint. Niestety rzadko na metkach koszul wymieniane bywają informacje o gramaturze surowca.