bądź piękna niezależnie od pory

Rodzinny pobyt w Poznaniu - gdzie warto się udać i co obejrzeć? Pomysły na miłe spędzenie czasu w starym mieście.

Dobrze jest pojechać do Poznań na rodzinny wypad, by poznać bliżej historię i architekturę tego miasta, zobaczyć zabytkową część miasta, zwiedzić jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Polsce, zrelaksować się w pięknym parku wodnym. Nikt nie będzie się nudzić podczas tej weekendowej wycieczki jeśli tylko dobrze ją zaplanujemy.


starówka w poznaniu
Author: Filip Maljković
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszy rzut oka Poznań nie różni się od pozostałych, najstarszych miast naszego kraju – kolorowe neony, szyldy typu „odzież męska duże rozmiary” (allsizeman.pl), centra handlowe, kioski, skwerki, kamieniczki, bloki... Ale dla turysty, koncentrującego się na miejscach wartych uwagi, Poznań może być naprawdę interesujący. Wspólne poznawanie Poznania dobrze jest zacząć od Zamku Królewskiego, wzniesionego wiele wieków temu przez księcia Przemysła II. Jest to najstarszy zabytek w Poznaniu i jeden ze starszych zabytków w całej Polsce.

Kolejno warto przespacerować się na Stary Rynek, gdzie jest dużo zabytkowych obiektów, między innymi ratusz. Zwiedzanie warto urozmaicić obiadkiem w jednej z restauracji w ścisłym centrum miasta, szczególnie kiedy podróżujemy od samego rana. Po nim można kontynuować wędrówkę w centrum, a przechadzkę po centrum miasta można zwieńczyć odpoczynkiem w „Czekolada Cafe” - w miejscu oferującym smakołyki zrobione z najpyszniejszych gatunków czekolady. Maluchy z pewnością to uraduje, a i rodzice zasmakują czegoś pysznego. Zależnie od pogody, popołudnie można spędzić chodząc po ZOO, przechadzając się po ZOO lub wybrać się do parku wodnego.


centrum handlowe
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Bo właśnie od pewnego czasu interesującym miejscem, jakim może poszczycić się Poznań jest aquapark „Octopus”, w którym doskonała zabawa czeka na wszystkich odwiedzających - dorosłych i niedorosłych. Jeśli lubimy obcować z przyrodą, warto iść do Palmiarni położonej na terenie malowniczego Parku Wilsona. Jeżeli będziemy mieć jeszcze energię, dzień możemy zakończyć powrotem do centrum, by zobaczyć wystawę w muzeum.

Na koniec wypadu można skorzystać z niezobowiązującej rozrywki i wybrać się do centrum handlowego, zrobić sobie spacerek po sklepach, w jakich znajdziemy wszystko (odzież męska duże rozmiary, spory wybór produktów dla maluchów itp.), iść z dziećmi do sali zabaw czy do kina.