bądź piękna niezależnie od pory

Rola perfum męskich

Niektórzy mężczyźni, pomimo iż na pierwszy rzut oka zdają się niezbyt atrakcyjni oraz niepozorni, mają w sobie to coś. Częstokroć czymś nie jest wcale charyzma tylko odpowiedni zapach! Chyba każda z nas obejrzała się na ulicy za niebywale dobrze pachnącym kolesiem. Mówi się, iż najbardziej interesująca u mężczyzn jest pewność siebie, jednak dobrze dobrany zapach potrafi poprawić czyjąś prezencję i tym samym dodać uroku oraz śmiałości. Tylko jak wyselekcjonować? Kosmetyki zapachowe dla mężczyzn stanowią aktualnie nieomalże 30% wszystkich osiągalnych na rynku pachnideł.


dior fahrenheit
Source: foter.com
Mężczyźni mają zatem z czego wybierać, jednak czy wiedzą, w jaki sposób to czynić? Piszemy, co o panu mówi jego zapach i jak dobrać ten, który odzwierciedli jego styl. Co jest najistotniejsze, kiedy mówimy o wyborze zapachu dla pana? Jak w każdym wypadku – subiektywne odbieranie perfum jako przyjemnych oraz odpowiadających charakterowi jego posiadacza. Perfumy mają za zadanie podkreślać osobowość mężczyzny oraz decydować o tym, w jaki sposób przyjmowany jest przez otoczenie. Mają definiować jego osobowość a także dodawać pewności siebie. Winny również pasować do wyglądu zewnętrznego mężczyzny jak też do jego wieku, a również pory roku lub dnia. Wśród pachnideł męskich wyróżnić można kilka odmian zapachów, które oparte są na różnorodnych nutach zapachowych. Każde z nich mogą stać się stosowne dla panów w rozmaitym wieku jak też o przeróżnym charakterze. Sprawdźmy zatem, jak wyselekcjonować perfumy dla panów, biorąc pod uwagę poszczególne składy aromatów. Zapachy drzewne – pachnidła z tej grupy charakteryzują się aromatem specyficznym dla ściętych drzew. Wykorzystuje się w nich olejki uzyskiwane z cedru bądź drzewa sandałowego, czasem łączy się je z zapachami skórzanymi. Właściwy jest im trwały jak też głęboki aromat, są stosowne dla mężczyzn eleganckich, dojrzałych jak też statecznych.


perfumy dla mężczyzn
Source: pixabay.com
Wonie owocowe – cytrusowe nuty zapachowe użytkowane są tak w perfumach damskich, jak również męskich. W przypadku tych drugich wykorzystywane są między innymi aromaty limonki, cytryny (Dior fahrenheit), bobu tonka. W połączeniu z wonnością drewna lub przypraw tworzą kompozycje delikatne, ożywcze jak też energetyczne – kapitalne dla mężczyzn dynamicznych jak też pełnych hartu. Zapachy korzenne – poczujemy w nich nutę cynamonu czy kardamonu, ale także na przykład lawendy a także cytrusów. Przeznaczone dla panów silnych i eleganckich, jednakże stonowanych oraz skromnych.