bądź piękna niezależnie od pory

Rozwój rynku kosmetyków na przestrzeni minionych lat, rola niewielkich firm produkujących kosmetyki na nim.

Kosmetyki to jeden z najchętniej kupowanych produktów, doskonale widać to zresztą po obrotach firm zajmujących się ich dystrybucją oraz sprzedażą. Rynek kosmetycznych produktów już teraz jest szacowany na blisko dwadzieścia miliardów, a plany zakładają kolejne kilka w następnych latach.

Kosmetyki damskie
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com
Wysokie obroty zaczynają też mieć sieci handlowe i drogerie, w nich także notuje się bardzo wysokie wzrosty sprzedaży w porównaniu z poprzednimi latami. Można już powiedzieć, że rynek z Polsce stał się już stabilny, lecz cały czas się rozwija i ulega ciągłym zmianom. W ostatnim czasie na przykład coraz bardziej zaczęły być aktywne dyskonty spożywcze.Na początku dostępne w nich były tylko jednostkowe kosmetyki, ale rozszerzenie propozycji, szczególnie o produkty z wyższej półki spowodowało, że zaczęły one odbierać klientów drogeriom i hipermarketom. Ale nawet pomimo tego drogerie bardzo dobrze się trzymają, cały czas otwierane są następne. Jest to wynikiem coraz większej ekspansji wielkich zagranicznych sieci, które uważają nasz rynek za mający ogromne perspektywy - klik!.

Jeśli chodzi o samą ofertę produktową, to rynek polski jest bardzo rozdrobniony. Oczywiście są na nim obecne światowe firmy kosmetyczne, ich wyroby są dostępne w większości sklepów z kosmetykami. Ale bardzo dużo kosmetyków pochodzi też od dostawców krajowych, dużych polskich firm które się zajmują produkcją kosmetyków jest parę, a całą resztę stanowią niewielcy lokalni przedsiębiorcy. W ostatnich latach udało im się zbudować mocną pozycję na rynku, czego w sumie niewiele osób się spodziewało - więcej na blogu
Rywalizują one ze wielkimi koncernami głównie odpowiednio wysoką jakością produktów, atrakcyjnymi cenami i przede wszystkim zdobyciem zaufania konsumentów. Co prawda najtańsze kosmetyki nadal są sprzedawane w ogromnych ilościach, ale ludzie coraz częściej zwracają uwagę na odpowiednią jakość. A to właśnie zaproponować mogą firm z Polski, mają one nie tylko wysokiej jakości wyroby, ale też dużo szybciej reagują na potrzeby i wymagania konsumentów.