bądź piękna niezależnie od pory

Słońce rano wstaje, facet się goli

Nie ma mężczyzny bez porannego golenia. To jest tak normalne oraz częste zajęcie, że chciałoby się powiedzieć, że jest jakiś porządek na tej ziemi. Konflikty wojenne zdarzają się coraz częściej, kataklizmy, zmiany klimatu i wiele innych niedobrych rzeczy, natomiast facet mimo to wciąż o poranku będzie stał w łazience przed lustrem, będzie się golił. To oczywiste, to pewnik tak jak dwa dodać dwa.


maszynka do golenia
Author: Igor Putina
Source: http://www.flickr.com
Ile by nie mówić, z ogromnej ilości niezbędnych rzeczy to właśnie golarki dla mężczyzn nie wychodzą z mody, bo jest to przedmiot bez którego trudno im się obyć.

Są rzecz jasna faceci, którzy golarki nie potrzebują. Dostrzegamy ich z daleka, a raczej widać ich wielką brodę. Zaprzestali golenia jakiś czas temu, niektórzy dobre kilka lat temu i nie narzekają . Da się czasami usłyszeć różnego rodzaju teorie na ten temat, choć większość „brodziarzy” nie ma zamiaru dorabiać do tego żadnej ideologii.

Najzwyczajniej w świecie, dobrze czuja się z brodą i tyle. Nie zamierzają się z tego tłumaczyć przed nikim (no może przed swoją żoną).

Jeżeli opublikowana tu wykładnia Cię przekonuje, to przeczytaj dodatkowo pozostałe wypowiedzi na nasz temat (https://www.lamalama.pl/), który był poruszony w tym poście.

Tego typu ludzie jednak też muszą mieć komfort zawodowy, to znaczy, dyrektor ani regulamin miejsca zatrudnienia nie każe im być codziennie ogolonym oraz ubierać w garnitur, a tak właśnie często się zdarza. Właśnie dlatego wielu mężczyzn często musi się porządnie ogolić.

Co mają do wyboru. Najczęściej używają maszynek elektrycznych. Najczęściej używane rodzaje to typ foliowy oraz typ rotacyjny. Typ foliowy polega na ruchach ostrzy w w dwie strony, od lewa do prawa. Nad nimi jest dość cienka siatka, która odkształca się pod naciskiem skóry. Tego rodzaju maszynki wyposażone są wróżną liczbę głowic (najczęściej trzy), każda taka głowica niezależnie może się odchylać. Taki rodzaj doskonale sprawdza się w tak zwanym goleniu „pod włos”. Tego typu golarka najbardziej nadaje się do golenia krótkich i średnich zarostów.

maszynka
Author: The Cookiemonster
Source: http://www.flickr.com
Drugi rodzaj – rotacyjny (zwany jest także głowicowym) odznacza się pracą trzech ostrzy (w większości przypadków), kręcą się one rotacyjnie, przykryte metalową osłonką. Osłonka nie ulega zagięciu, to panele na których znajdują się ostrza odpowiadają za reakcje na zaokrąglenia twarzy. To maszynka zdecydowanie dla tych, którym nigdzie nie śpieszno, gdyż goli się nią ruchami okrężnymi, co sprawia, że wydłuża się czas golenia. Nadają się do zarostu średniej i długiej długości.

Ostatnio, do łask powraca klasyczne golenie maszynką do golenia na żyletki jak . Wiele osób uważa, że jest to esencja golenia oraz chce wrócić do tego tradycyjnego sposobu. Faktycznie, zainteresowanie jest duże, o czym świadczą bardzo dobre wyniki sprzedażowe choćby modelu merkur 37c.