bądź piękna niezależnie od pory

Sport to zdrowie

W ostatnich latach wraz ze wzrostem świadomości społeczeństw dokonał się bardzo duży nawrót ku zdrowiu, poczynając od kuchni gdzie zmiany te są chyba najbardziej zauważalne. Standardowa polska kuchnia zmieniła się nie do poznania: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na lekkie sałatki, gotowane nad parą ryby, trendy robi się nawet przygotowywanie własnego chleba.

siedzący mężczyzna
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Jeśli dołożymy do tego coraz silniejszy trend do biegania i ogólnie ruszania się mamy obraz jednej z najbardziej korzystnych przemian jakie uwidaczniają się w ostatnich czasach.Jednakże nie wszyscy lubią bieganie czy jazdę na rowerze. Możemy także wybrać Nordic Walking. Jest to rodzaj treningów który wynaleziono w Finlandii jako rodzaj treningu dla narciarzy. Jednak stał się on tak bardzo popularny że stał się kolejnym rodzajem aktywności ruchowej. NW (tak samo jak to jest z bieganiem) nie jest sportem wymagającym, starczą specjalne kije i dobre buty. Zaletą tego typu aktywności fizycznej jest fakt, iż możemy go praktykować wszędzie. Poza tym spacerować z kijkami może każda osoba bez względu na wiek czy też bez względu na początkową kondycję.

Trzeba jednakże pomyśleć o dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie mamy zamiar uprawiać NW. Tak dla przykładu wyruszając z dziećmi w górzysty teren z kijami do NW, należałoby zaopatrzyć również dzieciaki w wygodne buty (przykładowo w buty trekkingowe dla dzieci).idź tu swetry rozpinane swetry rozpinaneDorośli mogą włożyć obuwie męskie glany albo też damskie, najważniejsze jest by buty trzymały staw skokowy do czego obydwa typy butów idealnie się nadają. Z kolei w łatwiejszym terenie mężczyźni z powodzeniem włożyć mogą na przykład botki męskie.

Wspaniałym uzupełnieniem treningu z kijami jest pływanie. Można je uprawiać praktycznie o każdej porze roku ponieważ mamy do dyspozycji coraz to więcej całorocznych pływalni. Wybierając się na basen niezbędne będą akcesoria takie jak: kąpielówki, czepek najlepiej z silikonu, okulary do pływania, mogą przydać się płetwy oraz japonki męskie które zmniejszają możliwość poślizgnięcia się w czasie poruszania się po brzegu basenu. I w ten oto sposób wyposażeni ruszamy po zdrowie!