bądź piękna niezależnie od pory

Sukienki do firmy - wyglądaj modnie

Sukienki do pracy, to rewelacyjna sprawa, kiedy naprawdę zaczyna być upalnie. Gdy ukrop leje się z nieba nie ma prawdopodobnie bardziej wygodnej części garderoby od sukienki właśnie. Jedno zastrzeżenie – sukienki letnie nie mogą być zrobione całkowicie z poliestru.


Sukienka letnia
Source: www.melanzsklep.pl

Owszem nie groźne im wtedy nieestetyczne pogniecenia (jak w przypadku garderoby uszytej z lnu lub stuprocentowej bawełny), niemniej jednak taka sukienka to prawdziwy pancerz dla ciała – materiał nie oddycha, a my pocimy się okropnie. Najbardziej komfortowe na letnie upały to sukienki letnie z ze sporą zawartością naturalnej tkaniny, jak bawełna albo len wzbogacone domieszką poliestru. Dominować niemniej jednak w składzie muszą naturalne tkaniny. Do pracy najlepiej unikać długości maxi – wszystkie długie sukienki najlepiej pozostawić na wakacyjny wypad lub ubrać po pracy. Omijajmy także miniówek, które szczególnie w okresie letnim, założone do pracy, mogą kreować sytuacje groteskowe. Do najbardziej znanych należy zauważalna bielizna i nieestetycznie nogi.

Najwłaściwsza będzie długość midi, czyli w kolano lub minimalnie przed. Do sukienek o takiej długości najbardziej pasują buty na obcasie, z palcem lub piętą odsłoniętą. Jeszcze nie tak dawno przyjęte było, że nie powinno się pojawiać w pracy bez rajstop, także latem. Lecz jeśli nogi są zadbane, delikatnie opalone i ogolone można je wówczas spryskać rajstopami w sprayu – wynik jest świetny i znaczniej naturalny od rajstop.

W większości przypadków sukienki noszone do pracy nie powinny być za bardzo wzorzyste, ale wyjątkiem jest właśnie sezon letni. W tym sezonie producenci intensywnie lansują wszelkiego rodzaju printy, które są wprost wspaniałe. Dodatkowo, nadruki na sukienkach pozwalają na zakrycie wszelakich niedoskonałości figury.

Reasumując, sukienka –uwielbiamy to!