bądź piękna niezależnie od pory

Szafir kaszmirski – jeden ze szczególnych tajemniczych kamieni szlachetnych, jakie znajdują się w przyrodzie.

Utożsamiany z minerałem nadziei i równowagi, uważany jest od wieków za kamień opiekuńczy. Szafir można nazwać królem klejnotów, o którym wiedza tajemna opowiada, że może leczyć i zadowalać ludzi. Tkwi w nim skryta tajemnica klejnotu mądrości, a wtajemniczeni nazywają szafir kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest kamieniem mędrców: sprawia świeżość myśli, cierpliwość oraz dobry nastrój.
pierścinki od jubilera
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Do dzisiaj jest pożądanym klejnotem zakochanych, chroni bowiem przed nieszczęściem i niewiernością. Może być również talizmanem małżeńskiego spełnienia, jak w buddyzmie, gdzie określa zgodę, serdeczność i stałość. Akwamaryn wschodni jest więc wszechstronnym medykamentem przeciwko każdej biedy człowieka. Dla ludzi, których zmagania zdążają w kierunku rozbudowy sił ducha, ametyst będzie nieocenionym towarzyszem i rozumnym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, bystrość, zdolność wspanialej intuicji, bezinteresowność, pokorę, siłę w osiąganiu celu i pogodę ducha.

ozdoby od jubilera
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Rzadko znajduje się w przyrodzie, jest bardzo upragniony ze względu na swą atrakcyjność. Kusi swoim niespotykanym urokiem. Najcenniejsze są kamień szafir - http://www.gemeo.pl/szablon2/shop/29---szafir.html - o odcieniu bławatka, kolory takie mają brylanty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze kamienie pochodzą ze Sri Lanki, a te najciemniejsze znajduje się w Australii. Nieprzeciętne odmiany są bezbarwne i mogą mieć różnorodne barwy. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, biały - leukoszafirem, zabarwiony na niebiesko szafirem kaszmirskim a zielony szmaragdem. Trwanie tego klejnotu przy człowieku, niweczy niedobre wpływy ciał niebieskich, wynikające z niewłaściwego ułożenia słońca. Ten przepiękny kamień w kolorze jasno i ciemno chabrowym, poeci porównywali do toni morskich i do toni ciemnoniebieskich oczu kobiecych.Wspaniale komponuje się z tymi ostatnimi, uwydatniając subtelną urodę. Nie dziwi fakt, że ametysty (zweryfikuj u źródła) są chętnie używane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Kamień ten nada szczęście i powodzenie życiowe ludziom urodzonym pod znakiem zodiaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego rodzaju jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na świecie, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest przepiękny. Niewątpliwie szafir kaszmirski to drogocenny, najbardziej pożądany i najładniejszy kamień kolorowy. Dzisiaj klienci wymagają od od sprzedających jubilerskie produkty, profesjonalnej wiedzy na temat oferowanego artykułu. Wobec tego aby funkcjonować w handlu i wzbudzać ufność odbiorców biżuterii, wszelka składnica jubilerska, złotnik i właściciel salonu z biżuterią powinien mieć podstawową wiedzę na temat kamieni szlachetnych.