bądź piękna niezależnie od pory

Tatuaże które można zmyć - ozdoba ciała czasowa i prosta do usunięcia

Sporo ludzi przynajmniej raz w życiu myślało o zafundowaniu sobie tatuażu. Przeważnie były to pomysły okresu młodzieńczego, przychodzące do głowy pod naciskiem towarzystwa, albo chęć przeżycia czegoś innego, aby złamać nudę codzienności w życiu dorosłym. Zwykle plany kończyły się tylko na wymyślaniu w głowie obrazka, który ewentualnie mógł się znaleźć na skórze. Nie dochodziło do poszukiwania certyfikowanego studia tatuażu lub przeglądu cen, nie wspominając w ogóle o pójściu tam w celu omówienia techniki nanoszenia i wybrania wzoru.
Zmywalny tatuaż
Author: Gord Webster
Source: http://www.flickr.com
To wszystko przez to, że tatuaż miałby być na skórze już do końca życia. A przecież wiadomo, że gust się zmienia. Mogłoby się zdarzyć, że po jakimś czasie naniesiony tatuaż z jakichś powodów będzie już nieaktualny, lub po prostu nie będzie się podobać. Powszechnie wiadome jest także, że w niektórych okolicznościach tatuaż nie jest pożądany lub bywa źle odebrany. A gdy dodać jeszcze fakt, że po wielu latach na usianym zmarszczkami ciele nawet najpiękniejszy obrazek nie wygląda już tak zachęcająco, to jasnym jest, że ryzyko bywa bardzo duże. Lecz jest rozwiązanie tej sytuacji. Od pewnego czasu znacznie bardziej popularne wydają się być tatuaże zmywalne . Te ostatnie odróżniają się od tatuażu stałego głównie trwałością.

Zmywalny tatuaż
Author: Esperluette
Source: http://www.flickr.com
Jak właśnie nazwa wskazuje, tatuaże na zamówienie są dekoracją chwilową i zwykle raczej łatwą do usunięcia. Ich popularność wynika z tego, że w odniesieniu do trwałego tatuażu, tatuaże zmywalne mają możliwość dobrania ich do sytuacji oraz humoru. Są dużo tańsze, łatwo dostępne i łatwe w nakładaniu. Dodatkowo zwykle da się to robić samodzielnie, w związku z czym pozbywa się konieczności znajdowania salonu tatuażu oraz umawiania terminów. Bardzo ważnym czynnikiem staje się brak ryzyka zakażenia infekcjami podczas tatuowania i minimalne ryzyko wystąpienia powikłań po aplikacji tatuażu tymczasowego. Sporadycznie zdarza się, że wystąpi reakcja alergiczna, jednak dzisiaj tatuaże tymczasowe są produkowane z użyciem nietoksycznych barwników zatem sytuacje podrażnień skóry występują bardzo rzadko. Tatuaże tymczasowe popularne są w postaci dodatku do gazet czy drobnych przekąsek, można je również nabyć w sklepach z ozdobami dla ciała.