bądź piękna niezależnie od pory

W jaki sposób miał oryginalnie się przedstawiać Cudowny Medalik?

Pierwsza Komunia to wyjątkowa kwestia w życiu każdego młodego człowieka. Jest to też znakomita okazja do ofiarowania wielu ciekawych upominków. Nie powinny być to jednak jedynie tego typu przedmioty jak rower czy też smartfon.
medalik cudowny
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Jest to przede wszystkim wydarzenie religijne, zatem wśród prezentów warto także umieścić religijną biżuterię.


Szelki
Author: Trevor Leyenhorst
Source: http://www.flickr.com


Znakomitym pomysłem byłby medalik cudowny. Ma on upamiętnić objawienie, którego była świadkiem jedna z paryskich szarytek w XIX w. Jego cała nazwa to Medalik Niepokalanego Poczęcia oraz jest on uznawany za znak oddania się pod ochronę Matki Boskiej. Wygląd takiego medalika był przedstawiony wspomnianej szarytce w czasie wymienionego wyżej widzenia. Na awersie jest przedstawiona Maryja z rozłożonymi rękoma. Z Jej rąk rozchodzą się promienie światła. Na rewersie natomiast ukazane powinny być dwa serca: Jezusa (otoczone koroną cierniową) i Maryi (przekłute mieczem). Jest w tamtym miejscu też pokazany wieniec, który jest zbudowany z dwunastu gwiazd.


Niektórzy wytwórcy biżuterii nie starają się o zachowywanie tradycji i proponują medaliki, które na rewersie posiadają np. wizerunek Jana Pawła II, różnorakie wianuszki z kwiatów lub liści. Są również medaliki z aniołkami, które jednak przez niektóre osoby są uważane za nieco niestosowne jako upominek dla najmłodszych.

Chcesz uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej rajstopy ze wzorem informacji.

Taki Cudowny Medalik może zostać wyprodukowany za pomocą różnych materiałów m.in. złota albo srebra.
Jak ogólnie wiadomo, tradycyjne srebro jest uważane za trochę skromniejsze niż złoto, dlatego też jeśli pragnęlibyśmy, aby nasze dziecko stale nosiło tego typu medalik, prawdopodobnie korzystniej byłoby kupić raczej srebro. Można by kupić naszyjnik i wisiorek osobno, jednak częściej oferowane są one w kompletach.