bądź piękna niezależnie od pory

Zaawansowane zabiegi kosmetyczne o czym warto pamiętać przed konsultacją u specjalisty

Author: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog
W dzisiejszych czasach znacznie więcej uwagi zwraca się na wygląd zewnętrzny, jak również powstrzymaniu skutków upływu lat. Coraz więcej osób poddaje się zabiegom w gabinetach kosmetycznych. Ilośc salonów również rośnie. Obecnie gabinety kosmetyczne funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Ich oferta także nieprzerwanie się poszerza. Słowa takie jak mikrodermabrazja (ciekawa historia) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy procesów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych również są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo można ją uszkodzić, a także widać po niej oznaki starzenia. Dla poprawy jej wyglądu oraz stanu stworzono cały wachlarz zabiegów kosmetycznych. Niejednokrotnie korzystają z nich osoby, cierpiące na schorzenia skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami.

Hej, sprawdź to, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Jednym z często wybieranych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak zwykły peeling polega na pozbywaniu się obumarłego naskórka, jednak ma to miejsce przy wykorzystaniu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Podobny jest do wymienionej wcześniej mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy pomocy kryształków, najczęściej diamentu i również polega na złuszczaniu naskórka.Depilacja

Coraz większą popularność zyskuje róznież usuwanie zbędnego owłosienia w salonach kosmetycznych. Usuwanie owłosienia damodzielnie w większości przypadków jest bowiem bardzo czasochłonna, a jej akutki bardzo nietrwałe. Istnieje dużo metod depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz częściej stosowanych sposobów nowoczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, a także do stopniowego niszczenia ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to dosyć kosztowna. Czytaj więcej: tutaj

Inne zabiegi

Sporo kobiet sięga również po osiągnięcia medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a przy tym najmniej groźnych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (ekstra źródła). Polega to na wstrzyknięciu specjalnej substancji w wargę i rozłożeniu tej substancji poprzez masaż. Najczęściej do tego celu używa się kwasu hialuronowego, który nie jest niebezpieczny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w postaci chwilowego obrzęku ust, który jednak szybko ustępuje.