bądź piękna niezależnie od pory

Zadbany dżentelmen

To nieprawda że wyłącznie panie dbają o swoją krasę. Coraz częściej czynią to także faceci. Z myślą o panach powstają specjalne kosmetyki dla mężczyzn o delikatnej konsystencji, odpowiednich właściwościach i w "męskich" opakowaniach i - naturalnie - zapachach. Mogą to być: kremy do twarzy i rąk, szampony, pomadki osłonowe do ust jak też perfumy. Dzisiejszy mężczyzna sięga po nie każdego dnia, latem dołączając do tegoż kompletu kremy z filtrem, natomiast w zimie kremy osłonowe.


Męska skóra w każdym calu odróżnia się od skóry pań. To za sprawą testosteronu, który powoduje, że: panowie mają grubszą skórę, bujniejsze owłosienie a również więcej gruczołów łojowych. To dlatego faceci z jednej strony są
Mężczyzna
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
bardziej odporni na oddziaływanie czynników zewnętrznych, zaś z drugiej strony łatwiej w ich wypadku o wykwity. Nie bez znaczenia jest także powszednie golenie zarostu. Nieodpowiednio dopasowany krem po goleniu bądź też niewłaściwa maszynka potrafią spowodować podrażnienia, a niekiedy nawet uczulenie. Dobrze wybierać delikatne pianki do wrażliwej cery, natomiast po goleniu emulsje nawilżające. Więcej produktów: woda jana

Dbałość o męskie ciało świetnie widać na przykładzie antycznych Egipcjan. Choć nie zmarszczki, lecz zbytnie łysienie przyczyniało im najwięcej trosk, to mikstury, które wykorzystywali ażeby zachowywać włosy nawet w obecnych czasach budzą szacunek. Pewnym z ich wynalazków było zestawienie aloesu w odpowiednich proporcjach z tłuszczami roślinnymi, co stało się pierwowzorem wielu współczesnych przetestowanych kosmetyków do pielęgnowania włosów. Informację o autorze:


"Przeciętny" mężczyzna posiada najczęściej tłustą skórę, czasami z wypryskami, choć pewne partie twarzy i u niego mogą być suche. Które więc kosmetyki dla mężczyzn musi wybierać? Prawidłowe oczyszczanie twarzy jest dla niego podstawą pielęgnowania. Warto używać do tego celu żele z mikrogranulkami. Kremy panowie powinni stosować rano i wieczorem, zarówno na buzię, jak i na szyję. Może być to środek matujący do skóry przetłuszczającej się, odżywczy albo też ochraniający przed fatalnym działaniem promieni słońca.

W zimie na przesuszenie narażone są też dłonie. Preparat do męskich dłoni musi głównie odżywiać skórę , ale bez skrępowania możemy sięgnąć po krem połowicy. Najważniejsze, ażeby był natłuszczający.